HomeFrancja – Lista kontrolna samochodu

  Francji Lista Kontrolna Samochodu

  Francji Lista Kontrolna Samochodu by Travel Information Europe

  Co jest obowiązkowe w samochodzie we Francji?

  Jeśli wybierasz się na wakacje do Francji samochodem, pamiętaj, że musisz zabrać ze sobą kilka przedmiotów. Na przykład pomyśl o testerze alkoholu. Przedstawiamy obowiązkowe produkty dla Ciebie. Nie tylko dla samochodów, ale także dla kierowców motocykli i motorowerów.

  Obowiązkowe w samochodzie

  • Trójkąt ostrzegawczy. Obowiązkowe jest posiadanie trójkąta ostrzegawczego w samochodzie. W razie awarii lub wypadku kierowca jest zobowiązany włączyć światła awaryjne i umieścić trójkąt ostrzegawczy. Trójkąt ostrzegawczy musi znajdować się co najmniej 30 m za pojazdem. Uwaga: W przypadku awarii lub wypadku na Autostradzie (autostradzie) kierowca nie może umieścić trójkąta ostrzegawczego, ponieważ jest on zbyt niebezpieczny. W takim przypadku kierowca i wszyscy pozostali pasażerowie muszą wyjść tak szybko, jak to możliwe po stronie pasażera i czekać na pomoc za barierką. Również na innych drogach instalacja trójkąta ostrzegawczego nie jest obowiązkowa, jeśli stanowi to zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowcy.
  • Kamizelka bezpieczeństwa. Obowiązkowe jest posiadanie kamizelki bezpieczeństwa w samochodzie. Kierowca jest zobowiązany zarówno w nocy, jak iw ciągu dnia do założenia kamizelki bezpieczeństwa w przypadku awarii lub wypadku, zanim opuści pojazd. Kamizelkę bezpieczeństwa należy zatem przechowywać w łatwo dostępnym miejscu (nie w bagażniku). Zaleca się, aby kierowcy zabrali kamizelkę bezpieczeństwa w samochodzie dla wszystkich pasażerów. Kamizelki odblaskowe muszą być zgodne z normą EN471 (żółte fluorescencyjne, pomarańczowe lub czerwone oraz z pasami odblaskowymi) w Europie.
  • Test alkoholu. Test alkoholu (éthylotest lub test alkoholu )jest obowiązkowy w każdym pojeździe (w tym w pojazdach zagranicznych), ale kierowcy, którzy nie posiadają testu, nie są karani w przypadku kontroli policyjnej. Dzięki temu testowi kierowca może mieć wątpliwości co do ilości alkoholu we krwi, sam decydując, czy jest w stanie prowadzić swój pojazd. Maksymalna dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,5 na milę (co odpowiada 0,25 miligrama alkoholu na litr wydychanego powietrza). W przypadku kierowców, którzy posiadają prawo jazdy krócej niż trzy lata, obowiązuje limit 0,2 na milę.
  • Zestaw pierwszej pomocy i gaśnica nie są obowiązkowe.

  Zalecane w samochodzie

  • Żarówki zapasowe. Kierowcy powinni mieć przy sobie zapasowe żarówki przynajmniej dla reflektorów, świateł tylnych i kierunkowskazów, chyba że pojazd jest wyposażony w oświetlenie ksenonowe, neonowe lub LED.
  • Przy wynajmie samochodu zawsze sprawdź, czy w samochodzie jest obowiązkowy sprzęt (trójkąt ostrzegawczy, kamizelka ostrzegawcza i alkohol).
  • Sprawdź także, które przedmioty są obowiązkowe w innych krajach, w których podróżujesz, przed złamaniem francuskiej granicy

  Obowiązkowe na motocyklu

  • Kamizelka bezpieczeństwa. Motocykliści muszą mieć kamizelkę bezpieczeństwa na motocyklu (mogą nosić kamizelkę lub trzymać ją na przykład w sieci lub walizce). Kierowca motocykla jest wymagany zarówno w nocy, jak iw ciągu dnia, aby założyć kamizelkę bezpieczeństwa w przypadku awarii lub wypadku.
  • Rękawice. Motocykliści i pasażerowie muszą nosić rękawice. Muszą to być rękawiczki z oznakowaniem CE.
  • Test alkoholu. Motocykliści są zobowiązani do przeprowadzenia testu alkoholowego, ale kierowcy, którzy nie wykonują testu, nie zostaną ukarani grzywną w przypadku kontroli policyjnej.
  • Reguła, że kask motocyklowy musi być wyposażony w elementy odblaskowe, dotyczy tylko hełmów sprzedawanych we Francji. Zagraniczni motocykliści nie mają naklejek odblaskowych na hełmach.
  • Motocykliści nie muszą mieć trójkąta ostrzegawczego.

  Obowiązkowe na motorowerze i speedpedelec

  • Kamizelka bezpieczeństwa. Kierowcy motorowerów lub speedpedelek muszą mieć kamizelkę bezpieczeństwa (mogą nosić kamizelkę lub trzymać ją na przykład w sieci lub walizce). Kierowca motoroweru lub speedpedelec jest wymagany zarówno w nocy, jak iw ciągu dnia, aby założyć kamizelkę bezpieczeństwa w przypadku awarii lub wypadku.
  • Rękawice. Kierowcy motorowerów lub speedpedelec i ich pasażerowie są zobowiązani do noszenia rękawic. Muszą to być rękawiczki z oznakowaniem CE.

   Inne zalecenia dotyczące listy kontrolnej samochodu

   • Zapasowe gogle. Włączenie pary zapasowych gogli we Francji nie jest obowiązkowe, ale zaleca się, aby kierowcy, którzy noszą okulary lub soczewki kontaktowe, używali zapasowych okularów.
   RENT A CAR